Entrega de premis de la VIII Carrera de les Empreses Valencianes de Correos Express

L’entrega de premis de la VIIIª Carrera de les Empreses de Correos Express ha tingut lloc aquest dimarts 9 d’abril 2019 en la sala de la muralla de l’Ilustre Col·legi d'Advocats de València.

La carrera, que comptà amb més de 3400 «runnkers» inscrits, es disputà el passat diumenge 31 de mar baix d’una intensa pluja i amb més de 2300 arribats a meta.

Quadre d'honor:

Quartet mixt

    • FALLSKIP: 03:07:48
      • 1 DANIEL IORDANOV LOPEZ 00:41:44
      • 2 GONZALO UTRILLA REDONDO 00:42:51
      • 3 ANTONIO RUBIO IZQUIERDO 00:43:49
      • 4 URSULA MARTINEZ IRANZO 00:59:22
    • AIMPLAS1 03:10:28
      • 1 PABLO FERRER 00:40:47
      • 2 AMADOR GARCIA 00:44:09
      • 3 HECTOR RIVERO 00:46:25
      • 4 MARIA MARQUEZ 00:59:06
    • Iterarunningtoindia: 03:14:55
      • 1 IVAN GARCIA MARTIN 00:47:13
      • 2 LORENA MARTINEZ SETIEN 00:47:28
      • 3 SALVA CLIMENT MATEOS 00:47:35
      • 4 EDUARDO GOMEZ LOPEZ 00:52:37

 Quartet masculí

  • MANDRILADORA ALPESA 2 1 1 141
    • 1 AGUSTIN SIERES GOMEZ 00:33:17
    • 2 JORGE BRINES DONET 00:36:29
    • 3 JOAN TUR PALOMARES 00:37:33
    • 4 DAVID GINER SAHUQUILLO 00:38:10
  • ADM RUNNERS : 02:46:36
    • 1 RAFAEL FUSTER RODRIGUEZ 00:40:12
    • 2 DAMIAN LOZANO LOPEZ 00:41:01
    • 3 TOMAS CALVO GIMENO 00:41:39
    • 4 SANTIAGO MOLTO TALENS 00:43:43
  • GAC : 02:53:20
    • 1 DAVID VITORIA ROMERO 00:42:34
    • 2 ANGEL ALEGRE GUTIERREZ 00:42:34
    • 3 JUAN CRUZ AMIGO SANCHEZ 00:43:16
    • 4 SANTIAGO POZO SANZ 00:44:54

 Quartet femení:

  • Fighting Spirit – Ladies: 03:39:24
    • 1 PILAR DEL HIERRO NAVARRO 00:54:50
    • 2 REBECA CHIVA TIRADOS 00:54:51
    • 3  ESTHER LOPEZ VALERO 00:54:51
    • 4 RAQUEL UBEDA NAVARRO 00:54:51
  • CAREMiBRAIN: 03:39:49
    •  1 MARIA JOSE VIVAS BROSETA 00:46:16
    • 2 MARIA MARTINEZ PEREZ 00:56:18
    • 3 PAOLA PIQUERAS FISZMAN 00:56:18
    • 4 ERIKA MARTINO HERRAEZ 01:00:56
  • Schneider Meliana III
    • 1  ANGELA ROMAN BURGOS 01:00:25
    • 2 VICENTA ORTS RUIZ 01:00:25
    • 3 PILAR PASCUAL REY 01:00:25
    • 4  MARI CARMEN MARTINEZ RUBIO 01:00:25

 Trio mixt

    • Colegio Mantellate
      • 1  ALBERTO LOPEZ VAZQUEZ 00:37:11
      • 2 JORGE VIAÑO IGLESIAS 00:39:47
      • 3 ESTER MARTIN-SACRISTAN 00:46:18
    • Banco Santander 3
      • 1 SALVA CANTUS CLIMENT 00:38:47
      • 2 JOSE ENRIQUE GIL PONS 00:38:55
      • 3 PAZ MORENILLA MAIRENA 00:48:37
    • EULEN 2
      • 1 VICENTE UBEDA VALLS 00:39:07
      • 2 JOSE MIGUEL VALLS GARCIA 00:39:40
      • 3 EMILIA GARCIA MORENO 00:48:52

 Trio femení

    • Cambridge House Community College Trío Fem: 02:44:57
      • 1 NATASHA STONE 00:52:43
      • 2 LEIGH-ANNE CROSSLEY 00:52:44
      • 3 BEGOÑA ALBALAT 00:59:29
    • SERRANO TF1: 02:46:53
      • 1 M JOSE VELAZQUEZ MOYA 00:53:06
      • 2 LAURA MARCO JORDA 00:54:06
      • 3 RUTH NACHER FUSTER 00:59:40
    • ICAV TRIO FEMENINO: 02:47:31
      • 1 MARIA LILLO GARCIA 00:53:49
      • 2 ELISABETH MONICA TESCH 00:55:17
      • 3 MARIA ASUNCION SAUSTINO PEREZ 00:58:23

 Trio masculí

  • Be Plus 1. 01:53:40
    • 1 DAVID CONTERO GARCIA 00:37:32
    • 2 JOSE VIDAL BATALLER 00:37:45
    • 3 DAVID PEREZ REIG 00:38:22
  • ITE RUNNING 1 01:57:04
    • 1 GUILLEM GIL PRIETO 00:37:11
    • 2 JOSE MANUEL RAMOS GALINDO 00:39:42
    • 3 IVAN ESTEVE ADELL 00:40:10
  • BANKIA FINISHERS 01:59:16
    • 1 JAVIER CARNICERO GARCIA 00:38:59
    • 2 FRANCISCO JAVIER RODAS MUÑOZ 00:39:54
    • 3 DAVID RODRIGO RODRIGO 00:40:22

 Parella mixta

    • EULEN 1: 01:20:04
      • 1 DAVID LOPEZ MORCILLO 00:39:08
      • 2 SILVIA SARRION ESTEVE 00:40:55
    • CAIXA RURAL D´ALGEMESI : 01:28:49
      • 1 JOSEP IGNASI ROIG RIPOLL 00:37:41
      • 2 SILVIA GALBIS MONT 00:51:07
    • SERRANO PX1: 01:38:56
      • 1 MERCHE AVALOS ALBAREZ 00:43:24
      • 2 VALENTIN MUÑOZ DE LA ROSA 00:55:32

 Parella femenina

    • VAERSA 2 : 01:42:44
      • 1 STEPHANIE PEREZ GONZALEZ 00:51:22
      • 2 MAMEN ESPADAS GARCIA 00:51:22
    • EULEN 3 01:45:01
      • 1 GEMMA CARBONELL CARBONELL 00:48:50
      • 2 VANESSA LOZANO ARMERO 00:56:10
    • GRUPOVENTO I: 01:47:10
      • 1 ESTHER GONZALEZ PEREZ DE VILLAR 00:50:13
      • 2 DELFINA MICO BIOSCA 00:56:56

 Parella masculina

  • SERRANO PM03 01:06:57
    • 1 LUIS FELIX MARTINEZ GOMEZ 00:33:25
    • 2 MOHAMED MOHATTANE 00:33:32
  • FV runners 1: 01:17:13
    • 1 MARK TANNER 00:33:26
    • 2 FRANCISCO MONTESINOS 00:43:47
  • SERRANO PM04: 01:20:06
    • 1 ANTONIO ROCHA BELLO 00:39:58
    • 2 JORGE MARTINEZ SILVESTRE 00:40:08

Classificació absoluta en 10k:

o   Agustín Sieres Gómez (33:17) Alpesa

o   Luis Félix Martínez Gómez del Cárnicas Serrano (33:25) y

o   Mark Tanner, de FV Runners (33.26).

Classificació 10k femenina:

o   Silvia Sarrión Esteve de Eulen (40:55),

o   Alba Ausina Roman (43:04)

o   Merche Ávalos Álvarez, de Cárnicas Serrano (43:24)

Classificació de col·legiats masculina

o   Vicente Hurtado Caballer (35:58),

o   Marcelino Vidal 00:37:11

o   Elias Ribera López (37:44)

Classificació de col·legiats femenina

o   Alba Ausina Roman (42:57),

o   Cristina González García (43:35), y

o   Pilar Lis Mansilla (51:14).

Classificació d’autònoms masculina

o   Vicente Hurtado Caballer (35:58),

o   Thomas Cruysbergh (42:30) y

o   Luis Alejandro Rodríguez (43:59)

Classificació d’autònoms femenina:

o   Rebeca Garcia Valenzuela (00:54)

o   Carmen Casas Garcia (00:56).

Classificació 5k masculina

o   Juan Gimeno Benavent (17:54),

o   Mohammed Baghit (19:42) y

o   Carlos Flores Cabrerizo (19:50) y

Classificació 5k femenina

o   Sandra Moreno Ortega (23:23),

o   Carmen Soraya Zamarreño (23;46) y

o   Lisseth Salazar Fily (24:28).

Empresa amb major participació:

o   Power Electronics: 212 corredores

Patrocinadors y colaboradors
La prova compta amb el patrocini principal de Correos Express que, a més, li atorga el nom a aquesta edició, així com el suport de Sopra Steria com a patrocinador de plata i les firmes Cárnicas SerranoUnión Profesional Valencia e Intersport.

A més, compta amb la col·laboració de CajamarAsleuvalS2 GrupoSnatt’s (Grupo Grefua) i ATA.

Promotors
Me Gusta Correr, especialistes en organització de carreres i Grup Nostresport, empresa especialitzada en gestió esportiva des de 2003.

caValencià
es_ESEspañol caValencià